כתיבת תוכן לאתרי E-Commerce

אטסי, אמזון, אי-ביי, מרמלדה, שופיפי ואתרים וירטואליים של מותגים וחנויות מכל קשת השירותים והמוצרים, מציעות, מדי יום, עשרות אלפי הזדמנויות לרכישה של מוצרים ברי- קיימא, שנשלחים עד בית הלקוח בהזמנה אישית. מערכות הסליקה המקוונות, יכולת האבטחה הגבוהה ונוחות השימוש מביאות רבים לשקול לבצע את רכישותיהם באופן מקוון. על מה יש לשים דגש בעת כתיבה לחנויות אינטרנטיות?  טיפים והמלצות.

התייחסו אל החנות הדיגיטלית- כחנות פיזית

החנות הדיגיטלית היא השער של הקונים שלכם אל העסק בממד הווירטואלי. היא מייצגת אתכם, את המהות ואת הרעיון שלכם, ולכן עליה לדבר את השפה שלכם.
מתגו אותה, בחרו לה את הצבעים, שמצליחים "לדבר" אתכם, צרו זהות עיצובית, שמזוהה עם המותג שלכם, והוסיפו לכך את "טון" הכתיבה, שמדבר אתכם.

מהו "טון" הכתיבה?

"טון" הכתיבה משקף את "האופי של העסק שלכם, וזה משתקף מקהל הלקוחות אליו אתם פונים.
עסקים רהוטים בעולמות התרבות מול עסקים צעירים ובועטים בעולמות הדיגיטל והאופנה.
האם שמתם לב מקודם, כיצד קראתם את המילה "רהוטים", ובאיזו הטמעה לשונית בחרתם?
והאם שמתם לב באיזה קצב קראתם את המילה "צעירים" ואת המילה "בועטים" זה בדיוק הטון של העסק. הוא עובר דרך המילים באתר שלכם, ומהווה כלי נוסף לתחושת השייכות של הלקוח.

היו אדיבים

לפני כעשור עבדתי בסמוך לאולם תצוגה מרכזי של יבואן רכב גדול בישראל, ושם הכרתי את דני. דני הוא איש מכירות, "שועל ותיק", עם ניסיון של מעל 20 שנה במכירת רכבים לשוק הפרטי. אצל דני כל לקוח פוטנציאלי הופך ללקוח משלם, לא כי יש לו את ההצעה האטרקטיבית ביותר, או כי הוא "יושב עליו חזק" אלא רק כי מדובר באשף שירותים, שמבין לנפש האדם, יודע "ללחוץ" על הנקודות הנכונות, ולא פחות חשוב, מבטיח- ומקיים. כזה הוא דני, ודני לימד אותי שיעור חשוב מאוד בתחילת דרכי בתחום: שירות הוא ערך עליון, הרבה יותר ממכירה, ושירות טוב מוביל למכירה.
זו גם צריכה להיות האג'נדה שלכם בכתיבת אתר המכירות שלכם באינטרנט- התייחסו אליו כאתר שירותים.

איך תוכלו לעשות זאת נכון?

מבנה– צרו אתר ידידותי למשתמש ונגיש, המעיטו בפרסומות קופצות, באנרים, פופ אפים וצבעים עזים, שיבלבלו את הלקוח, ויגרמו לו לחוש סלידה. בדקו, שכל התפריטים ברורים, שקל לנווט באתר, שכפתור החיפוש ברור ונראה לעין, והתחושה הכללית- רגועה.

צבעוניות– בדומה למבנה, שמרו על צבעוניות נקייה, נעימה לעין, מינימליסטית אם ניתן, ואם לא?  
עבדו עם רקע חלק. אתרי מכירות מוצלחים נהנים מצבעוניות הכוללת את קשת גווני הכחול על רקע אפור או לבן.

כתיבת תוכן, תיאורי מוצר– כשלקוח לוחץ על מוצר באתר, הוא מצפה לקבל עליו מקסימום מידע.
מקסימום מידע מתייחס לפרטים הטכניים של המוצר כמו מימדים וגוונים, וכן לפרטים הרגשיים שלו:
מה הוא משמש או עושה? מה יצר אותו? איזו אג'נדה עומדת מאחוריו? את מי הוא משמש? מתי כדאי לבצע בו שימוש? איפה? ומדוע הוא יכול להבטיח את איכות החיים, שהלקוח מחפש?  
מתן מענה על שאלות אלו, באופן רהוט, ובשפה המותאמת לקהל היעד שלכם, תסייע רבות בהמרת התעניינות למכירות (זוכרים את דני?)

ולסיכום,

היקף הרכישות באינטרנט מסתכם ב 6.1 מיליארד דולר, וחווה גידול של עשרות אחוזים (בין 40% ל 50%) מדי שנה.
אין לי ספק, שבשנים הבאות התופעה רק תלך ותתרחב, ותדרוש מכם, בעלי העסקים, להמציא את עצמכם ולהעניק את שירותכם באפיקים דיגיטליים.
שיטות השילוח המהירות, מערכות הסליקה המתוחכמות, והיכולת לשלם באופן מאובטח ונגיש, תורמות אף יותר למעגל הקניות המקוון, ומגדירות מחדש את השוק.
אני מזמינה אתכם ליצור מעטפת שיווקית נכונה למוצרים שלכם ולהפוך את האתר שלכם ל"נציג מכירות וירטואלי", שידע לתת את כל המידע השימושי והעדכני אודות המוצרים שלכם .

אני מציעה את שירותי ככותבת תוכן פרילנסרית, שתשב יחד אתכם, בעסק או בחנות שלכם, תאפיין את המוצרים והשירותים ותכתוב אותם בשפה התואמת את אופי המותג.
מזמינה אתכם ליצור עמי קשר כאן דרך האתר, או לצלצל אלי לטלפון הנייד, 050-9260882 ואף לכתוב אלי למייל: hillaschi@gmail.com  הילה צור שינזי, פלפל-לה שירותי תוכן לעסקים.

דילוג לתוכן